FOTOOMLADENIE

3D Fotorejuvenizácia - intenzívne pulzné svetlo

Rýchle a účinné zariadenie pre epiláciu a fotoomladzovanie. Exkluzívna technológia HPPL sa jedinečným spôsobom uplatnila v zariadení H.S.L.100, aj vďaka výkonnému systému chladenia s dvakrát destilovanou vodou, čo umožňuje maximálnu bezpečnosť, rýchlu a účinnú epiláciu, fotoomladenie, ošetrenie akné, teleangiektázie, pigmentové škvrny, strie a korekciu jaziev.

Účinok IPL, princíp, pôsobenie IPL

  • Počas zákroku sa rieši 5 estetických problémov pokožky naraz, pretože intenzívne svetlo vysiela viac vlnových dĺžok svetla.
  • Lúče sa zachytávajú v kožnom pigmente melaníne. Tým, že lúč nahromadené pigmentové bunky rozbije, pigment sa rozptýli a škvrny vyblednú.
  • Ďalšia časť lúča sa zachytáva v hemoglobíne a ničí cievky
  • Lúče pôsobia na elastické vlákna, ktoré sa regenerujú a zároveň napnú.
  • Posledným efektom je zúženie pórov a odstránenie časti jemných chĺpkov, z ktorých by neskôr mohli vzniknúť nápadné čierne chlpy. Výsledkom je hladšia, jemnejšia, pružnejšia a farebne jednotná pokožka.
FOTOOMLADENIE FOTOOMLADENIE
HSL100 Pulsed-light HSL100 Pulsed-light

Ošetrenie pleti a princíp fotorejuvenizácie pomocou IPL

Moderná medicína dnes dokáže oddialiť starnutie pomocou tzv. fotoomladenia čiže fotorejuvenizácie pokožky - neinvazívna terapeutická metóda. Fotorejuvenizácia je najvyhľadávanejšia omladzovacia metóda na svete.

Priebeh

Metóda pracuje na báze Intenzívneho Pulzného Svetla (IPL), to znamená využíva sa princíp selektívnej fototermolýzy t.j. zničenia vybraných buniek teplom. Svetlom sa prehrievajú cievky, kozmetické alebo kožné chyby, pigmentové alebo iné škvrny, ktoré sa tým následne odstránia. Hlbšie vrásky sa po opakovanom zákroku zredukujú asi na polovicu, jemnejšie o 70%, cievky sa odstránia asi o 90%, pigmentové škvrny sa prebielia o 60 – 80%, stiahnú sa rozšírené póry o 50%, jazvičky na tvári sa zjemnia o 30 - 40%.

Zákrok

Samotný zákrok je veľmi rýchly, trvá od 10 do 20 min. Ošetrujúci personál Vám na ošetrené miesto, väčšinou na tvár, prípadne aj na krk, dekolt alebo ruky nanesie chladivý gél. Oči Vám zakryje tmavými okuliarmi a potom postupne prikladá špecialny filter prístroja, čím aplikuje tzv. intenzívne pulzné svetlo (IPL), ktoré preniká do pokožky. Nejde o úplne bezbolestnú terapiu. Na mieste, kde lekár priloží špec. filter, ucítite akoby štipnutie „napnutou gumičkou“. Nakoniec Vám aplikuje mastičku s chladivým a hojivým účinkom a do 2 hodín sa pocit prípadného nepohodlia stratí.

Laserový lúč preniká bez poškodenia pokožky do hlbších vrstiev a tu vyvolá prestavbu a novotvorbu kolagénu. Výsledkom je vypnutie pokožky, návrat pružnosti, sviežosti a mladistvého vzhľadu. Zároveň sa redukujú rozšírené cievky tváre podmienené starnutím a upravujú sa pigmentové poruchy.